Stolný tenis

Stolný tenis je dynamická hra, ktorá udržuje hráča v kondícii a forme. Jej výhodou je, že sa dá hrať prakticky bez vekových obmedzení, čo umožňuje si zahrať stolný tenis v každom veku.

Výhody stolného tenisu pre deti sú početné. Má vplyv na rozvoj hrubej a jemnej motoriky, zlepšuje kondičné a koordinačné schopnosti detí. Pre hráča má obrovské zdravotné výhody, keď umožňuje zlepšiť dýchací a srdcovocievny systém.

Zároveň poskytuje hráčom prežívať silné emócie z hry a je dobrou alternatívou zábavy prostredníctvom pohybu vo voľnom čase. Dá sa vhodne aplikovať do výchovno-vzdelávacieho procesu na hodinách TŠV. Jej výhodou je nenáročné materiálne a priestorové zabezpečenie.

1. Školské športové súťaže

Stolný tenis ZŠ

• súťaž určená pre 1.-9. ročník ZŠ
  • družstvo tvoria 3 až 4 hráči

2. Telesná výchova

3. Moduly

“Stolný tenis je jeden z najrozšírenejších a najrýchlejších športov na svete, tešiaci sa veľkej obľube. Nemá prakticky žiadne kontraindikácie a každý sa môže naučiť hrať. Deti s nadšením udierajúce do lopty nielenže pocítia neporovnateľné potešenie, ale zároveň si budú môcť upevniť svoje fyzické a duševné zdravie. Stolný tenis rozvíja u detí nielen fyzické zdatnosti, ale aj logické herné myslenie, koncentráciu, individuálnu zodpovednosť a bojovnosť. Deti sa učia herným základom, alebo sa zdokonaľujú v technikách stolného tenisu.”

VIDEOGALÉRIA