Preskočiť na obsah

SUPERfinále 2024 bolo opäť zážitkom

Ministerstvu školstva vedy, výskumu a športu, Národnému športovému centru a partnerským športovým zväzom sa úspešne vydaril prvý ročník projektu Školský šport, ktorý počas uplynulých dní vyvrcholil pod názvom SUPERfinále 2022 v Šamoríne, Trenčíne, Piešťanoch a Prešove.

Spolupráca s národnými športovými zväzmi sa ukázala ako správna voľba. Zväzy zorganizovali školské majstrovstvá Slovenska na profesionálnej úrovni. Športovcov prišli povzbudiť aj športové osobnosti – olympionici Matej Tóth, Martina Moravcová a Iveta Putalová, či ambasádor Róbert Vittek.

V rezorte X-bionic Sphere otvoril za zvuku rytmov bubnovej show Campana Batucada minister školstva Branislav Gröhling školské majstrovstvá Slovenska žiakov a žiačok základných škôl. Okrem klasických disciplín sa športovci zúčastnili v skvelej atmosfére nočného behu na 400 a 1 600 m.

SUPERfinále 2022 zo šamorínskeho športového komplexu mediálne pokryla TV JOJ Šport. Živé vstupy a rozhovory priamo z najväčšej školskej športovej udalosti roka mali rodičia, spolužiaci a fanúšikovia športu možnosť sledovať aj na televíznych obrazovkách.

Školskými majstrami Slovenska sa stali nasledujúce základné školy:
florbal žiačok: ZŠ Lúčna, Vranov nad Topľou
florbal žiakov: ZŠ Hodžova, Trenčín
minibasketbal mix: ZŠ Lipová, Spišská Nová Ves
malý futbal žiačok: ZŠ s MŠ Hurbanova, Martin
malý futbal žiakov: ZŠ L. Novomeského, Trenčín
vybíjaná žiačok: ZŠ s MŠ Povina
midicoolvolley žiačok: ZŠ Komenského, Svidník
midicoolvolley žiakov: ZŠ 8. mája, Svidník
bedminton žiačok: ZŠ J. Bottu, Trnava
bedminton žiakov: ZŠ A. Sládkoviča, Sliač
plavecká štafeta mix: ZŠ Pankúchova, Bratislava
plávanie žiačok 2. a 3. ročníka: Alexandra Tapušíková ZŠ Holubyho, Piešťany
plávanie žiakov 2. a 3. ročníka: Matúš Kajaba, ZŠ J. Hollého, Topoľčany
plávanie žiačok 4. ročníka: Ela Valachová, ZŠ Hostinského, R. Sobota
plávanie žiakov 4. ročníka: Tomáš Kožák, ZŠ M. Janoušku, L. Mikuláš
mini vodné pólo mix: ZŠ J. Hollého, Topoľčany
atletický 4-boj žiakov: Miroslav Krchňavý, ZŠ Ďumbierska, B. Bystrica
atletický 4-boj žiačok: Nela Kucáková, ZŠ T. Moussona, Michalovce
stolný tenis žiakov ZŠ: ZŠ knižaťa Pribinu, Nitra
stolný tenis žiačok ZŠ: ZŠ s MŠ Maurerova 14, Krompachy

V kategórii stredných škôl:
bedminton žiačok: Gymnázium Púchov,
bedminton žiakov: Gymnázium Trebišovská, Košice
basketbal žiačok: Súkromná stredná športová škola Užhorodská, Košice
basketbal žiakov: Gymnázium L. Novomeského, Bratislava

Facebook
Email
Print