Školský reportér

Na každej škole sa nájdu šikovní žiaci, ktorí vedia fotografovať, natáčať a vytvárať videá, písať blogy či točiť vlogy. Sú zruční v práci so sociálnymi sieťami, sú kreatívni a komunikatívni. Ak ste žiakom druhého stupňa základnej školy alebo študentom strednej školy, presne pre vás je určený projekt ŠKOLSKÝ REPORTÉR.

Čo je úlohou školského reportéra?

Informovanie o aktualitách v školskom športe prostredníctvom vlastnoručne pripravených reportážnych alebo lifestylových správ od mladých reportérov – žiakov (využívanie techniky, sociálnych sietí, podcastu, tvorba videí, fotografia, písanie textov…) a zároveň ich podpora v rozvíjaní zručností potrebných na pohyb/prácu v médiách. Prepojenie tém „médiá – šport – sociálne siete a internet – duševné zdravie“ očami mladých.

Prečo mať na škole Školského reportéra?

Školský reportér (prípadne celý tím) pomôže prirodzeným spôsobom zviditeľniť športový a pohybový život na škole, priblíži „jazykom mladých“ športové akcie, do ktorých sa škola a jej žiaci zapájajú, predstaví mestu, regiónu a Slovensku talenty a športové nádeje školy.

Čo získate zapojením sa do projektu?

Koho zaujala ponuka stať sa Školským reportérom?

Prvá spolupráca vznikla v rámci podujatia ŠTRBArace 2022. Túto možnosť využili žiaci z Tatranskej akadémie v Poprade. Ich reakcie nájdete v tomto článku: ŠTRBArace 2022 očami stredoškolských reportérov

Nechaj sa inšpirovať a staň sa aj ty Školským reportérom.

Koordinátor projektu Školský reportér:
Gabriela Weissová

gabriela.weissova@minedu.sk