Po prvýkrát môžete zažiť školské majstrovstvá Slovenska ZŠ a SŠ  na jednom mieste – pod „jednou strechou“.

Privítame zhruba 1000 účastníkov z ôsmich krajov, ktorí zabojujú v  ôsmich športoch o titul „Školský majster Slovenska 2022“ .

Na veľkom atletickom štadióne bude prebiehať súťaž 4-boja v atletike a futbalový turnaj. V priestore menšieho atletického oválu si deti zmerajú sily vo vybíjanej a hneď v tesnej blízkosti bude prebiehať 4-kový volejbal netradične na tráve. Kongresová sála Victory bude prispôsobená profesionálnym požiadavkám stolného tenisu. V bazéne sa okrem plávania predstaví aj mini vodné pólo. Naši minibasketbalisti využijú športovú halu Samaria, v ktorej pôsobia aj domáce basketbalové extraligistky.

Talentovaných mladých športovcov prídu povzbudiť pozvaní hostia a športové osobnosti prítomných športových zväzov. Skvelú divácku kulisu určite vytvoria žiaci a učitelia z okolitých škôl. Pre divákov a verejnosť je pripravený sprievodný program, ktorý ponúkne lákavé súťaže a netradičné športy.

Otvárací ceremoniál prebehne za účasti štátneho tajomníka Ivana Husára a šamorínskeho primátora Csabu Orosza na záver prvého súťažného dňa.

Program podujatia

M Šport, Trenčín