Preskočiť na obsah

Poznáme majstrov a majsterky Slovenska v basketbale SŠ

Na prelome mesiacov máj – jún 2022 sa v Piešťanoch uskutočnili majstrovstvá Slovenska SŠ v basketbale chlapcov ( 24.-25.5.2022 ) a dievčat (7.-8.6.2022). Zápasy oboch podujatí sa odohrali v špecializovanej basketbalovej hale DIPLOMAT aréna, v ktorej niekoľko týždňov dozadu získali svoj historicky prvý titul majsteriek Slovenska hráčky BK Čajky Piešťany.

Už zápasy v skupinách ukázali, že o budúcnosť basketbalu na Slovensku nemusíme mať obavy. A následné súboje o medailové umiestnenia to ešte zvýraznili. V kategórii chlapcov zvíťazili študenti  Gymnázia Novomeského Bratislava, titul majsteriek Slovenska si vybojovali dievčatá zo Súkromnej strednej športovej školy Košice.

Výsledné poradie škôl – žiaci:
1. Gymnázium L. Novomeského, Bratislava
2. Gymnázium P. Horova, Michalovce
3. Spoj. škola Jána Bottu 31,Trnava
4. Gymnázium J. Jesenského, Bánovce n. Bebravou
5. SŠŠ Francicciho, Poprad
6. Gymnázium M.M. Hodžu, Lip. Mikuláš
7. Gymnázium J. G. Tajovského, B. Bystrica

Výsledné poradie škôl – žiačky:
1. Súkr. str. šport. škola Užhorodská 39, Košice
2. Spoj. škola – Jána Bottu 31,Trnava
3. Gym. Jablonská 5, Myjava
4. Gym. Kukučínova 4239/1, Poprad
5. Gym. Š. Moyzesa 21, Ružomberok
6. Gym. Bilíkova 24, Bratislava
7. Gym. J. Fándlyho, Šaľa

Správu spracoval Anton Javorka

Facebook
Email
Print