Vybíjaná

V prostredí ZŠ je vybíjaná dlhodobo zaraďovaná medzi obľúbené školské športové súťaže a jej popularita neustále rastie. Je to hra, ktorá sa dá hrať na “ulici”.

Výhodou je, že na telesnej výchove sú zapojení do hry všetci žiaci aj v triedach s väčším počtom žiakov. Trénovať sa dá v exteriéri, interiéri, na vyučovaní, v ŠKD, pred panelákom. Objaviť čaro a pochopiť podstatu tejto kolektívnej športovej hry je jednoduché, lebo spočíva v základných ľudských činnostiach – behať, hádzať, chytať, skákať a podobne. V hre sú vyvážené úlohy hráčov primerane podľa ich výkonnosti. Dynamické fyzické zaťaženie je ideálnym pomerom striedané statickými a taktickými činnosťami. Hravou formou rozvíja rýchlosť, obratnosť, silu, vytrvalosť, ohybnosť, reakčnú a orientačnú pohybovú schopnosť. Učí deti spolupracovať v kolektíve, myslieť takticky a bojovať za jeden tím.

Vybíjaná je ideálna športová hra na odbúranie strachu z lopty.

1. Školské športové súťaže (národné)

Organizáciu Majstrovstiev Slovenska žiačok 5. – 7. ročníka ZŠ si vzalo pod svoje krídla Národné športové centrum.

VIDEOGALÉRIA