Škola v pohybe 2022

Národné športové centrum v spolupráci s garantom podujatia Fakultou telesnej výchovy a športu UK, Bratislava pripravili pre učiteľov telesnej a športovej výchovy 4-dňový odborný seminár Škola v pohybe.

Účastníci ocenia prevažne praktický odborný seminár k aktuálnym témam vyučovania telesnej a športovej výchovy na základných a stredných školách.

Naposledy sa uvedené podujatie organizovalo v roku 2016. Na základe dlhodobého záujmu a pozitívnych ohlasov od účastníkov seminárov z predchádzajúcich ročníkov oslovilo MŠVVaŠ SR odborníkov z FTVŠ UK a tak v roku 2022 pokračuje tradícia obľúbeného vzdelávacieho podujatia.

Okrem tém zameraných na rozvoj pohybových schopností a osvojovanie pohybových zručností viažúcich sa k projektu MŠVVaŠ – MODULY a tematickým celkom vo vzdelávacej oblasti Zdravie a pohyb, sú pre účastníkov pripravené aj témy zamerané na problematiku zdravotnej TV a tiež výživy žiakov a pod.

Kapacita vzdelávania bola naplnená.

Na vaše otázky odpovie:

Jana Valušková

• Základy výživy a správneho stravovania sa detí / Ľ. Böhmerová
  • Malé formy hádzanej v školskej telesnej výchove / S. Priklerová
  • Od pohybových hier s lietajúcim diskom k frisbee ultimate / G. Argaj
  • Zumba pre deti / M. Luptáková
  • Rozvoj rýchlostno-silových schopností v školskej TaŠV / A. Novosad
  • Využitie džuda v predprimárnej a primárnej školskej TaŠV / M. Štefanovský
  • Zábavné cvičenia s kobercovými dlaždicami / T. Balga
  • Praktická ukážka cvičení pri nesprávnom držaní tela detí / dr. Kraček, T. Grznárová
  • Telesná a športová výchova a aktívna škola / B. Antala
  • Plávanie žiakov mladšieho školského veku / J. Labudová, Ľ. Benčuriková