Preskočiť na obsah

SUPERfinále 2024 bolo opäť zážitkom

11 a 12.6.2024 v XBS Šamoríne sme ukončili súťažnú sezónu v školskom športe vrcholným podujatím SUPERfinále žiakov a žiačok základných škôl 2024. Súťaže, ktoré vyhlasuje Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky, boli opäť oslavou radosti z pohybu a pozitívnych emócií.

1600 súťažiacich

Súťažilo sa v 22 súťažiach, 12 športoch, z toho 2 otvorené súťaže na jednom mieste. Z kapacitných dôvodov sa súťaže vo florbale žiakov a žiačok museli uskutočniť v Trenčíne.  SUPERfinále základných škôl v Šamoríne sa zúčastnilo celkovo 1300 žiakov a žiačok, a takmer 300 pedagógov. Spolu so súťažou vo florbale sa SUPERfinále základných škôl zúčastnilo 1600 účastníkov. Finalisti sa museli kvalifikovať cez školské, okresné a krajské kolá, ktoré prebiehali celý školský rok a zapojilo sa do nich viac ako 50 000 žiačok a žiakov základných škôl.

Známe osobnosti

Šamorínske finále oficiálne otvoril štátny tajomník MŠVVaM SR  Ján Hrinko. Spolu s ním sa otváracieho ceremoniálu zúčastnili aj generálny riaditeľ NIVaM Martin Bodis, primátor mesta Šamorín Czaba Orosz, olympionik Matej Tóth,  hlavná pediatrička Elena Prokopová, hlavná školská inšpektorka Alžbeta Štofková Dianovská, generálny sekretár SOŠV Jozef Liba, zástupkyňa MCRaŠ SR Monika Šišková a ďalší vzácni hostia.

Atraktívna FUNzóna

Samotných súťažiacich prišlo povzbudiť viac ako 1000 žiakov z okolitých šamorínskych škôl, a okrem súťaží sa mohli všetky deti zabaviť vo FUNzóne, kde boli pre ne pripravené stánky s rôznymi aktivitami ako napr. gymnastika, cheerleading, golf, motošport, ukážky branných cvičení, práce hasičov, olympijský a športový výbor, O2 akadémia Mateja Tótha, ropeskipping, hádzaná, streetflorbal, 3×3 basketbal, MMA, Zdravý chrbátik a mnohé ďalšie.

Nočný beh O pohár ministra školstva

Atraktívny nočný beh prilákal množstvo žiakov a žiačok, ktorí súťažili o pohár ministra školstva. Víťaz si prevzal ocenenie z rúk štátneho tajomníka Jána Hrinka, ktorý si so žiakmi zabehol celú trať pod umelým osvetlením a spolu sním aj Matej Tóth, Peter Papšo, deaflympionici, známe tváre zo sveta športu a zástupcovia športových zväzov.

 

Tlačová správa MŠVVaM SR

Galéria

Všetky foto si môžete pozrieť na sociálnych sieťach Aktívnej školy https://www.facebook.com/aktivnaskola.sk 

Facebook
Email
Print