Preskočiť na obsah

TELESNÁ VÝCHOVA VONKU A ZÁBAVNE

V piatok 8. júla 2022 sme ukončili záverečnými prezentáciami a skúškami inovačné vzdelávanie na tému “Inovatívne outdoorové aktivity vo vyučovacom procese”.

Praktická časť vzdelávania sa uskutočnila v prostredí Počuvadlianského jazera, ktoré je stvorené na aktivity v prírode. Outdoor institute ukázal ako inovatívne pripravovať, realizovať vonkajšie aktivity a navyše ich aj implementovať do vyučovacieho procesu. V praxi si mali účastníci možnosť vyskúšať konkrétne cvičenia, skupinové dynamiky a absolvovať zaujímavé prednášky.

“Odbornosť lektorov a mimoriadny záujemcov účastníkov o nové vedomosti zážitkovej pohybovej pedagogiky bol správny mix ingrediencií pre úspešné inovačné vzdelávanie. Cieľ vzdelávania – ukázať pedagógom zásobník aktivít a hier, ktoré zaujmú žiakov (nielen) v outdoorovom prostredí sa nám podaril naplniť,” pochvaľuje si Janka Valušková, ktorá organizačne zabezpečuje vzdelávanie pre Školský šport v Národnom športovom centre.

18 účastníkov po absolvovaní 50 h inovačného vzdelávania uviedli svoje znalosti do praxe a odprezentovali, ako to zvládli priamo na svojich hodinách telesnej a športovej výchovy a ako na to reagovali žiaci.

Záverečné práce boli úžasné, učitelia spokojní a čo je najdôležitejšie, túto aktivitu ocenili najmä žiaci.

Ďakujeme všetkým zúčastneným a pozývame záujemcov na ďalšie vzdelávania, ktoré pripravujeme na školský rok 2022/2023.

Facebook
Email
Print